Gmina Jarocin – Centrum Usług Społecznych w Jarocinie
otrzymała dofinansowanie na realizację projektu
pt.: „Rozwój Centrum Usług Społecznych w Jarocinie”.
Całkowita wartość projektu: 5 156 887,50 zł
Kwota dofinansowania: 4 886 339,50 zł
w tym:
– ze środków Unii Europejskiej: 3 609 821,25 zł
– ze środków dotacji celowej budżetu państwa: 1 276 518,25 zł
– wkład własny: 270 548,00 zł
Okres realizacji projektu: od 01.12.2023 r. do 31.12.2026 r. (tj. 37 miesięcy)
www.mapadotacji.gov.pl
Projekt pt.: „Rozwój Centrum Usług Społecznych w Jarocinie” Nr FEWP.06.13-IZ.00-0080/23 jest realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Priorytet 6. Fundusze Europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+). Działanie 06.13 Usługi Społeczne i zdrowotne.
Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej dla 736 mieszkańców Gminy Jarocin, poprzez wsparcie rozwoju CUS i realizację dedykowanych usług wsparcia rodziny i usług specjalistycznych oraz ich otoczenia w okresie od 01.12.2023 r. do 31.12.2026 r.
Projekt jest skierowany do mieszkańców Gminy Jarocin:
– z potrzebą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki specjalistycznej lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego, w tym w szczególności: do osób z niepełnosprawnościami, osób zamieszkujących samotnie, osób z trudnościami psychicznymi, korzystających z FEPŻ, z zaburzeniami rozwojowymi. W ramach działań CUS grupami wymagającymi szczególnego wsparcia będą seniorzy, ze względu na wiek i stan zdrowia oraz dzieci ze względu na wiek i stan zdrowia oraz ich rodziny i opiekunowie.
– dzieci od urodzenia do 15 r.ż. z potrzebą wsparcia w funkcjonowaniu społecznym oraz w zakresie wyrównywania szans deficytów rozwojowych dzieci.
Działania zaplanowane w ramach projektu:
1. usługi specjalistyczne w zakresie rehabilitacji w formie stacjonarnej i w miejscu zamieszkania,
2. wsparcie zdrowotne uzupełniające: poradnictwo pielęgniarskie, wsparcie dietetyka, instruktaż pielęgniarski dla rodzin, autoterapia,
3. usługi wsparcia rodziny w formie poradnictwa specjalistycznego dla dzieci, rodziców i opiekunów: zajęcia rozwojowe dla dzieci i ich opiekunów, konsultacje fizjoterapeutyczne w formie indywidualnej i grupowej, konsultacje psychologiczne w formie indywidualnej i grupowej, konsultacje logopedyczne, grupowe zajęcia psychorozwojowe.
W efekcie realizacji projektu zostaną osiągnięte następujące efekty i rezultaty projektu:
– 736 mieszkańców Gminy Jarocin zostanie objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej,
– na terenie Gminy Jarocin 8 osób będzie świadczyło usługi w społeczności lokalnej,
– zostaną utworzone 3 nowe miejsca świadczenia usług wspierania rodziny i pieczy zastępczej.
#FunduszeUE