inline

Bezpieczny Internet w Klubach Społecznych gminy Jarocin: Szkolenia „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz uzależnienia”

W ramach obchodów Miesiąca Bezpiecznego Internetu, w miesiącu lutym, odbyły się szkolenia nt. „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz uzależnienia” w kilku klubach społecznych gminy Jarocin.

Wydarzenia te, zorganizowane w klubach społecznych w Jarocinie, Golinie, Cielczy, Łuszczanowie i Wilkowyi, miały na celu podniesienie świadomości uczestników na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zagrożeń związanych z uzależnieniem od nowoczesnych technologii.

Szkolenia zostały przeprowadzone przez wykładowcę Romana Kolanowskiego z Klubu Witaszyce Razem, który dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami, omawiając m.in. sposoby ochrony danych osobowych, identyfikowanie zagrożeń w sieci oraz zdrowe nawyki korzystania z Internetu.

Wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczestników, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusjach i zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa online.

Dzięki inicjatywie organizatorów oraz zaangażowaniu prowadzącego szkolenia, uczestnicy zyskali cenne informacje i narzędzia, które pozwolą im świadomie i bezpiecznie korzystać z internetu.